Футбольний старт 2020 року під увагою влади


Нарешті, з очікуванням послаблення карантину, було проведено зібрання Виконкому Федерації Футболу Харківського району з активною участю голови ХРДА Артура Товмасяна. Довгоочікува подія зі сподіваннями на послаблення карантину. Обговорювались можливі дати початку сезону, дотримання карантинних умов та питання спортивного регламенту.

В першу чергу, у приміщенні ХРДА зібралися поважні представники футболу області та району на засідання членів виконкому Федерації

Присутні були депутати Харківської районної ради Олександр Нечипоренко з Люботина та Валерій Міщаненко з Пісочинської громади. Також у Виконкомі приймав участь відомий футболіст Валентин Крячко – чемпіон молодіжного чемпіонату Світу 1977 року. Нечипоренко увійшов в історію Харківщини, як керівник підготовки області до Євро2012. А Міщаненко став відомим футбольним діячем, коли минулого року клуб «Маяк» з Березівки під його президентством виграв Лігу чемпіонів Харківської області. Звісно був присутній керівник відділу молоді та спорту ХРДА В’ячеслав Полунін.

І якщо присутність представників адміністрації, селищних рад і депутатів була звичною, то приємно здивував персональною увагою новопризначений голова ХРДА Артур Товмасян. Він прийняв активну участь в обговоренні організації змагань і розповів, що до футболу має давню любов, та запевнив у всілякому сприянні заходів Федерації. Виконком Федерації, зі свого боку, у відповідь на пропозиції голови ХРДА, затвердив цього сезону проведення кубкового турніру «Кубок голови адміністрації Харківського району».

Товмасян також був присутній на загальних зборах представників команд, та мав слово. Голова адміністрації сказав, що буде мати адміністративний вплив на голів населених пунктів району, щоб місцеві очільники попіклувалися про стан своїх стадіонів. Проблема в тому, що в деяких селищах місцева влада зовсім не слідкувала за станом спортивних об’єктів – футболісти самотужки косять траву, ремонтують газон, та наводять порядок навколо футбольного поля. Доходило навіть до того, що в деяких селищах футболісти самі збирали кошти, щоб зробити розмітку поля.

Стадіон – то важливий соціальний об’єкт і стадіон повинен бути під наглядом місцевої влади, а з боку адміністрації буде підтримка у розвитку спортивної інфраструктури. І ці слова відносились і до голів тих селищ, котрі не виставили свою команду на змагання цього року.

В п’ятницю 29 травня о 13-й закінчується подача заявок на участь у чемпіонаті, і в той же день оргкомітет сподівається узгодити календар змагань. Чемпіонат пройде за звичною схемою, по двох географічних групах – «Північ» та «Південь». Переможці географічних груп  зустрінуться між собою у фінальному турнірі, регламент котрого буде визначено пізніше.

Дата початку чемпіонату району поки що не оголошується.